ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
Atatürkçü, Çağdaş, Ulustan Yana, Laik Eğitim....
 
 
 
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

http://ogis.uludag.edu.tr/NoktaNewDesign.aspx?un=

Öğrenci İşleri Otomasyonu


   YÜKSEKOKULLAR

Yüksekokulların Kuruluş Tarihleri

1) Sağlık Yüksekokulu

(1996 yılında kurulmuştur)

2) Yabancı Diller Yüksekokulu

(2002 yılında kurulmuştur)

Yüksekokullar ve Programları

1) Sağlık Yüksekokulu

Hemşirelik Bölümü

Sağlık Memurluğu Bölümü (6)

2) Yabancı Diller Yüksekokulu

Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı uygulayan programlara kayıt

yaptıran öğrencilerimiz Hazırlık Sınıfı eğitimlerini Ali Osman

Sönmez Kampusunda bulunan Yabancı Diller Yüksekokulu’nda

almaktadırlar.

Önlisans Bölüm/Programları

 1) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Anestezi Teknikerliği Programı (2)

Radyoloji Programı (2)

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı (2)

Tıbbi Laboratuar Programı (2)

 

2) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Programı (1) (5)

Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi Programı (1)

Elektrik Programı (1) (5)

Endüstriyel Elektronik Programı (1) (5)

Endüstriyel Kalıpçılık Programı (1) (5)

Gıda Teknolojisi Programı (1)

Grafik Programı (1)

İklimlendirme-Soğutma Programı (1)

Kimya Programı (5)

Makine Programı (1) (5)

Mekatronik Programı (1) (5)

Otomotiv Programı (1) (5)

Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Programı (2)

Tarım Alet ve Makineleri Programı (2)

Tasarım ve Basım-Yayımcılık Programı (5)

Tekstil Programı (1) (5)

 

 3) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı (2)

Dış Ticaret Programı (1)

Gayrimenkul Yönetimi Programı (2)

İşletme Programı (1)

Muhasebe Programı (1)

Özel Güvenlik ve Koruma Programı (2)

Pazarlama Programı (2)

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı (6)

Sigortacılık Programı (1)

Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı (1)

Turizm ve Seyahat İşletmeciliği Programı (2)

Yerel Yönetimler Programı (2)

 

 4) Mustafakemalpaşa Meslek Yüksekokulu

Teknik Programlar Bölümü

Elektrik Programı( 4)

Endüstri Bitkileri Yetiştirme ve Değerlendirme Programı (2)

Makine Programı (4)

Mobilya ve Dekorasyon Programı (4)

Tekstil Programı (4)

Tohumculuk Programı (2)

Gıda Teknolojisi (2)

İktisadi ve İdari Programlar Bölümü

İşletme Programı (1)

Muhasebe Programı (2)

Pazarlama Programı (2)

 

 5) Karacabey Meslek Yüksekokulu

Teknik Programlar Bölümü

Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Programı (4)

El Sanatları Programı (4)

Gıda Teknolojisi Programı (1)

Su Ürünleri Programı (6)

İktisadi ve İdari Programlar Bölümü

İşletme Programı (1)

Muhasebe Programı(1) (4)

Sağlık Programları Bölümü

Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Programı (1)

 

6) İnegöl Meslek Yüksekokulu

Teknik Programlar Bölümü

Çevre Koruma Programı (6)

Elektrik Programı (1) (8)

İnşaat Programı (2)

Makine Programı (1) (8)

Mobilya ve Dekorasyon Programı (1) (8)

Tekstil Programı (1)

İktisadi ve İdari Programlar Bölümü

Dış Ticaret Programı (1)

İşletme Programı (1)

Muhasebe Programı (1) (8)

Pazarlama Programı (2)

Sağlık Programları Bölümü

Çocuk Gelişimi Programı (1) (8)

 

 7) İznik Meslek Yüksekokulu

Teknik Programlar Bölümü

Çini İşlemeciliği Programı (2)

Gıda Teknolojisi Programı (2)

Harita Kadastro Programı (2)

Restorasyon ve Konservasyon Programı (2)

Seramik Programı (2)

İktisadi ve İdari Programlar Bölümü

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı (6)

Turizm Rehberliği Programı (2)

 

 8) Yenişehir İbrahim Orhan Meslek Yüksekokulu

Teknik Programlar Bölümü

Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Programı (2)

Elektrik Programı (2)

Gıda Teknolojisi Programı (2)

İklimlendirme-Soğutma Programı (2)

Otomotiv Programı (6)

Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Programı (2)

Tarım Alet ve Makineleri Programı (6)

Makine Programı (2)

İktisadi ve İdari Programlar Bölümü

Dış Ticaret Programı (2)

Kooperatifçilik Programı (6)

Muhasebe Programı (2)

Sağlık Programları Programı

Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Programı (2)

Çocuk Gelişimi (4)

 

9) Orhangazi Meslek Yüksekokulu

Teknik Programlar Bölümü

Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Programı (6)

Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi Programı (2)

Endüstriyel Elektronik Programı (2)

Makine Programı (2) (4)

Peyzaj Programı (2)

Tekstil Programı (2) (4)

 

10) Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu

Teknik Programlar Bölümü

Bitkisel Üretim Programı (2)

Elektrik Programı (6)

Gıda Teknolojisi Program (2)

Harita Kadastro Programı (2)

Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Programı (2)

Tekstil Programı (6)

Makine Programı (6)

İktisadi ve İdari Programlar Bölümü

Dış Ticaret Programı (2) (3)

Muhasebe Programı (6)

Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı (6)

Denizcilik Programları Bölümü

Deniz ve Liman İşletme Programı (2)

 

11) Orhaneli Meslek Yüksekokulu

Teknik Programlar Bölümü

Bitkisel Üretim Programı (2)

İktisadi ve İdari Programlar Bölümü

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı (2)

Muhasebe Programı (2)

 

12) Keles Meslek Yüksekokulu

Teknik Programlar Bölümü

Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Programı (2)

Gıda Teknolojisi Programı (2)

Sağlık Programları Bölümü

Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Programı (2)

İktisadi ve İdari Programlar Bölümü

İşletme Programı (2)

Sigortacılık Programı (2)

 

13) Harmancık Meslek Yüksekokulu

Teknik Programlar Bölümü

Mobilya ve Dekorasyon

Aşçılık

İktisadi ve İdari Programlar Bölümü

Muhasebe

 

14) Yalova Üniversitesi (9)

Yalova Meslek Yüksekokulu

Teknik Programlar Bölümü

Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Programı (2) (4)

İklimlendirme-Soğutma Programı (1)

Peyzaj ve Süs Bitkileri Programı (1)

Tekstil Programı (1)

İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Programı (2)

İktisadi ve İdari Programlar Bölümü

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı (2)

Muhasebe Programı (2) (4)

Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı (1)

Pazarlama Programı (2)

Denizcilik Programları Bölümü

Deniz ve Liman İşletme Programı (1) (3)

Güverte Programı (1) (3)

Yatçılık ve Yat İşletmeciliği Programı (2)

15) İlahiyat Meslek Yüksekokulu (7)

 

16) Mennan Pasinli Meslek Yüksekokulu (5)

Teknik Programlar Bölümü

Natbantlık Programı (6)

At Bakıcılığı ve Yetiştiriciliği Programı (6)

Antrenörlük Programı (6)

Binicilik Programı (6) 

 

ÖNLİSANS PROGRAMLARI AÇIKLAMA

(1) Bu programlarda normal örgün öğretim ve ikinci örgün

öğretim yapılmaktadır.

(2) Bu bölüm ve programlarda normal örgün öğretim

yapılmaktadır.

(3) Bu programların örgün öğretim programlarında Zorunlu

İngilizce Hazırlık Sınıfı uygulanmaktadır.

(4) METEB kapsamında Meslek veya Endüstri Meslek

Lisesinde öğrenim görülen programlar.

(5) Kapatılan METEB programları.

(6) Bu programa henüz öğrenci alınmamıştır.

(7) Öğrenci alınmamaktadır.

(8) METEB kapsamından çıkarılmıştır.

(9) 31.05.2008 tarih ve 26892 sayılı Resmi Gazetede

yayımlanan 22.05.2008 tarih ve 5765 sayılı kanun ile

kurulan Yalova Üniversitesi’ne bağlanmıştır.